20 Mart 2011

Ortada Rakı ŞişesiYeni Rakı'nın olduğu sofraların olmazsa olmazları meze ve sohbettir. Sohbette olmazsa olmaz mevzu da memleket meseleleridir. Rakılı sofralarda memleketi kurtaran tiplere/tiplemelere hiç olmazsa mizah dergilerinden aşinadır bu coğrafyadaki pek çok insan. İçmesek de biliriz rakı adabını ve rakının romantizmini.

TT Arena'daki ilk Galatasaray Fenerbahçe derbisinin gündemine oturan olaylardan biri de sahaya atılan ve ay sonunda oynayacağımız kritik maçta Milli Takımın kalesini koruyacak olan Volkan'ın kafasını sıyırıp geçen Yeni Rakı şişesiydi. Milli takım aday kadrosunun belli olduğu şu günlerde ciddi bir kaleci sıkıntısı içinde olabilir, her şeyden öteye bir insanın hastanede yaşam savaşı verdiğine şahit olabilridik. Allah korudu, beklenilen olmadı.

Şişeyi sahaya sokan, sonra da canice bir davranış sergileyen bu taraftar müsveddesinin şu an gündemi meşgul etmiyor oluşunun tek sebebi, yaptığı davranışın sonucunun konuşulmaya değer görülmüyor olmasııdır. Ölmedikten veya sakatlanmadıktan sonra bu memlekette kim tarafından açıldığı belli olmayan çukurlara ve diğer meselelere kimse sesini çıkartmaz çünkü. Biri öldükten veya ciddi şekilde yaralandıktan sonra suçlu aranmaya başlanır.

Suçlular bulundu mu bilmiyorum, takip etmek bile içimden gelmedi. Trafik cinayetlerinin kaza olarak nitelendirilip, cezaların ona göre verildiği yetersiz bir hukuk anlayışına sahibiz. Şişe atanın alacağı ceza, şişe atmayan 50,000+ kişinin alacağı, bir sonraki maçı stattan izlememe cezasından çok daha hafif olacaktır, eminim.

Bu güzel galibiytette rolü olanlara teşekkür ederek, huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Fener gol gol gol, Şampiyonluk geliyor...

Hiç yorum yok: